Trnky. To je váš priestor, váš domov, vaša nová rezidenčná štvrť s jednotnou víziou. Práve tu, v prímestskej časti Žiliny, Trnové, plnej potenciálu pre svoju blízkosť k prírode a výbornú dostupnosť k centru, vyrastie moderná obytná štvrť inšpirovaná sebestačnosťou a zelenou stratégiou. Trnky sú bývaním, v ktorom priestor formuje komunitu, rovnako ako komunita formuje priestor. Bývaním v prekvitajúcej lokalite vytvorenej nie pre efekt, ale pre ľudí. Bývaním na slnečných pozemkoch spojených s modernou architektúrou. Bývaním vychádzajúcim z filozofie, že pozemok a dom je viac ako len miestom na bývanie. Je to reflexia vášho životného štýlu a každodenná inšpirácia. Tak prečo nežiť prémiovo, v dokonalom komforte a zároveň v súzvuku s prírodou.

Trnky. Bývanie na slnečných lúkach. Projekt, ktorý je vizuálne atraktívnejší, sebestačnejší, zelenší a členený na niekoľko typov pozemkov a rodinných domov. Veľký dôraz pri príprave projektu vzhľadom na situáciu kladieme na zelenú stratégiu vrátane extenzívnych striech a hlavne na výrobu elektrickej energie prostredníctvom fotovoltaickej elektrárne (FVE) zabezpečujúcej 70 – 95 % sebestačnosť rodinných domov na energiách.

Po dokončení výstavby vznikne bývanie rodinno-rezidenčného typu.

 

Viac informácií na trnky@constario.sk

Pri projekte Trnky sme sa inšpirovali modernými trendami po vizuálnej i technickej stránke s dôrazom na kvalitu, praktickosť, zelenú stratégiu, udržateľnosť a hlavne až 70 – 95 % sebestačnosť na energiách.

Rodinné domy sú  ideálne pre záujemcov, ktorí hľadajú štandardný alebo nadštandardný priestor, výbornú dostupnosť (7 km od centra mesta) a perspektívnu lokalitu s výbornou občianskou vybavenosťou. Čerešničkou na torte je vysoká miera súkromia a veľmi pokojné, bezpečné a tiché okolie a novovzniknutá rezidenčná zóna.

Trnky ponúkajú jedinečnú možnosť urobiť si práve tu svoje vysnívané bývanie.

TYPY a DISPOZÍCIE RODINNÝCH DOMOV:

 • 5 izbové bungalovy o výmere podlahovej plochy 197,25 m2 s prestrešeným parkovaním pod domom, 2 technickými miestnosťami, skladom, zádverím, chodbou, 2 kúpeľňami, WC, 3 izbami, spálňou, špajzou, obývacou miestnosťou a kuchyňou spojenou s jedálňou,

Cena od: 456 292,- EUR

 • 5 izbové radové dvojpodlažné domy o výmere podlahovej plochy od 142,61 do 148,12 m2 s chodbou, schodiskom, technickou miestnosťou, špajzou, WC, izbou, obývacou miestnosťou a kuchyňou spojenou s jedálňou na 1. nadzemnom podlaží. Celé 2. nadzemné podlažie je riešené ako nočná a oddychová časť, ktorá je tvorená 2 kúpeľňami a 3 izbami,

Cena od: 300 388,- EUR

 • 5 izbové dvojpodlažné rodinné domy o výmere podlahovej plochy od 139,89 m2 so schodiskom, technickou miestnosťou, špajzou, kúpeľňou, izbou, obývacou miestnosťou a kuchyňou spojenou s jedálňou na 1. nadzemnom podlaží. Celé 2. nadzemné podlažie je riešené ako nočná a oddychová časť, ktorá je tvorená WC, kúpeľňou a 3 izbami,

Cena od: 431 437,- EUR

 • 7 izbová vila o výmere podlahovej plochy 412,2 m2  s priestrannou obývacou miestnosťou spojenou s kuchyňou a jedálňou so vstupom na balkón, vinotékou, zádverím a vstupnou halou, chodbou, hosťovskou miestnosťou, práčovňou, 3 kúpeľňami, 2 izbami, spálňou, šatníkom, garážou a krytou terasou. Celé podzemné podlažie je riešené ako pracovná časť, ktorá je tvorená pracovňou, spoločenskou miestnosťou, špajzou, technickou miestnosťou, chodbou a veľkorysou krytou terasou.

Cena na vyžiadanie.

Rodinné domy budú v prípade záujmu odovzdávané v stave holodom alebo vo vysokom nadštandarde.

Pre viac informácií o pôdorysoch jednotlivých pozemkov a k nim prislúchajúcich rodinných domov, nás kontaktujte mailom na trnky@constario.sk alebo volajte na  0948 990 110.

Trnky sú zaujímavé tým, že dávajú do ponuky pestrú paletu pozemkov o výmere od 196 do 1899 m2 a k nim prislúchajúcich rodinných domov.

A to nie je všetko 😊 

Štandard slnečných stavebných pozemkov:

 • Kompletné inžinierske siete – vodovodná prípojka, splašková kanalizácia, plynová prípojka, NN prípojka).
 • Príprava na optiku.
 • Verejné osvetlenie napojené na osvetlenie obce.
 • Súkromná komunikácia.
 • Súkromný chodník z retenčnej dlažby.
 • Vnútro-areálová zeleň predeľujúca chodník a komunikáciu v šírke 1 m a zeleň okolo oplotenia v šírke 0,5 m.
 • Jednotné oplotenie a oporné múry z pohľadového betónu.
 • Príprava na videovrátnik pri vstupnej bráne do rezidenčnej zóny.
 • Vstup do rezidenčnej zóny bude riešený hliníkovou bránou ovládanou cez ovládač alebo senzor v aute.
 • Hliníková malá bránička a poštové schránky pre jednotlivé domy na začiatku súkromného chodníka.
 • Hrubé terénne úpravy na každom pozemku, príprava na výstavbu domu (ako na vizualizáciách).
 • Pozemok RD 1.1 a RD 1.2 – nado kryté parkovanie, strecha tohto parkovania bude súčasťou pozemku pred domom (ako na vizualizáciách).
 • Pozemok pre RD 6 (vila) bude mať vyvŕtanú studňu na vodu v hĺbke 30 m.

Pre viac informácií o pôdorysoch jednotlivých pozemkov a k nim prislúchajúcich rodinných domov, nás kontaktujte mailom na trnky@constario.sk alebo volajte na  0948 990 110.

 • NAJVÄČŠÍM BENEFITOM projektu Trnky je 70 – 95 % SEBESTAČNOSŤ RODINNÝCH DOMOV NA ENERGIÁCH – výroba elektrickej energie pre rodinný dom bude zabezpečená cez fotovoltaickú elektráreň (FVE) umiestnenú na streche domu, ukladanú do batérie (základné vlastnosti LTO článkov – životnosť batériových článkov 25 000 – 35 000 cyklov, široký teplotný pracovný rozsah -50°C do +65°C, najbezpečnejšia batéria na trhu, vysoká stabilita, nehorľavá, nevýbušná, bez tekutých látok, jednoduchá údržba, výmena modulov za prevádzky).
 • Zabezpečenie financovania rodinného domu. V prípade potreby aj prefinancovanie pozemku.
 • Výhody pri financovaní bankou – nehnuteľnosť bude z veľkej časti sebestačná na energie – GREEN ENERGY.
 • Príprava okolia a pozemkov na výstavbu rodinných domov – kompletné inžinierske siete (vodovodná prípojka, splašková kanalizácia, plynová prípojka, NN prípojka), príprava na optiku, verejné osvetlenie napojené na osvetlenie obce, súkromná komunikácia, súkromný chodník z retenčnej dlažby, vnútro-areálová zeleň predeľujúca chodník a komunikáciu v šírke 1 m a zeleň okolo oplotenia v šírke 0,5 m, jednotné oplotenie a oporné múry z pohľadového betónu.
 • Vytvorenie novej rezidenčnej zóny, do ktorej bude vstup riešený hliníkovou bránou ovládanou cez ovládač alebo senzor v aute. Hliníková malá bránička a poštové schránky pre jednotlivé domy na začiatku súkromného chodníka.

Pre viac informácií o pôdorysoch jednotlivých pozemkov a k nim prislúchajúcich rodinných domov, nás kontaktujte mailom na trnky@constario.sk alebo volajte na  0948 990 110.

Trnové patrí k jednej z najvyhľadávanejších prímestských častí Žiliny. Výhodou novej, tichej a slnečnej lokality je výborná dostupnosť do centra Žiliny (7 km alebo 8 min. jazdy autom). Trnové má kompletnú občiansku vybavenosť, pričom na atraktivite stavebných pozemkov pridáva blízkosť Vodného diela Žilina, ktoré je vzdialené približne 3 km a stalo sa obľúbeným miestom pre milovníkov voľnočasových aktivít.

Neďaleko lokality sa nachádzajú zaujímavé lesy, háje či poľné chodníky vhodné pre spoznávanie nepoznaného, pre nadšencov bežeckých alebo cyklistických aktivít a pre prechádzky so psíkom v prírode.

Pre viac informácií o pôdorysoch jednotlivých pozemkov a k nim prislúchajúcich rodinných domov, nás kontaktujte mailom na trnky@constario.sk alebo volajte na  0948 990 110.

7

km od centra Žilina

70 - 95 %

sebestačnosť na energiách

zelená

stratégia