Apartmány Demänová

Demänová

Liptov leží na severe Slovenska a svojou severovýchodnou časťou sa dotýka slovensko-poľskej štátnej hranice. Má jednu z najmalebnejších prírodných scenérii v rámci Slovenska. Vďaka jedinečnosti prírodných zaujímavostí a bohatstvu kultúrno-historických pamiatok patrí Liptov k najatraktívnejším oblastiam Slovenska. Celý región je mimoriadne bohatý na stavebné pamiatky z rôznych historických období. Veľmi často sú medzi nimi zastúpené kúrie a kaštiele, s ktorými sa možno stretnúť vo viacerých obciach. Najstaršími architektonickými pamiatkami sú zrúcaniny stredovekých hradov (Likava, Liptovský hrad).

Pri zrode myšlienky vybudovať v tejto lokalite apartmány bola plocha málo využitého pozemku v obci Demänová, výhodná poloha a potreba navrhnúť stavebný komplex, ktorý svojou podstatou v danom regióne nemá funkčnoprevádzkovú obdobu. Tou podstatou je vytvorenie rekreačných chát, apartmánov a obchodných priestorov, ktorých cieľom je uspokojenie aj tých najnáročnejších požiadaviek potenciálnych klientov a návštevníkov s akcentom na investičný, energetický a spoločenský charakter objektu.

Projekt Apartmány Demänová je tvorený komplexom 243 rekreačnými chatami a apartmánmi, ktoré budú vytvorené v dvoch fázach. Chaty sú svojím vybavením a konštrukciou určené nielen na rekreáciu, ale aj celoročné bývanie. Dispozične sú riešené pre väčšiu rodinu alebo skupinu v počte 6-8 osôb. Súčasťou projektu je aj vybudovanie slnečných kolektorov na výrobu elektriny, tepelných čerpadiel na výrobu tepla, plôch na zachytávanie dažďovej vody z plôch striech a ciest s využitím na ochladzovanie územia. To všetko za účelom rešpektovania filozofie spoločnosti Constario, s. r. o. zakladajúcej sa na hodnotách – tradícia, stabilita, zodpovednosť a udržateľnosť – rešpektujúc miesto realizácie stavby s úctou k historickým, ekologickým, kultúrnym a spoločenským vzťahom. Vzhľadom na spoločenských charakter projektu ide o vybudovanie reštaurácií, kaviarní, oddychových zón, detských kútikov, zábavno-obchodného centra, bazénov, ihrísk, lezeckej steny, zelených parkov, cyklistických trás, bežeckých dráh, chodníkov pre peších, jazierka s využitím na korčuľovanie v zimných mesiacoch, lúky – eventového priestoru, kostolíka, tenisových kurtov, golfového ihriska, prírodného amfiteátra a ďalších spoločensko-zábavných aktivít.

Demänová

Galéria

Adresa

Constario, s. r. o.
Veľká Okružná 1309/17
010 01 Žilina

Kontakt

+421 907 621 802
+421 948 420 300
+421 948 948 420

Veľká Okružná 1309/17, 010 01 Žilina